Sanitas lekarze specjaliści
NIEPUBLICZNY ZAKŁAD OPIEKI ZDROWOTNEJ "SANITAS" LEKARZE SPECJALIŚCI, BYDGOSZCZ
Informacje, rejestracja: 506-270-720
Godziny przyjęć rejestracji:
Dworcowa 110 Pn-Pt 8-19.30, Kaszubska 17 B Pn-Pt 8-19

KARDIOLOGIA


KARDIOLOGIA - ul. Dworcowa 110, Bydgoszcz
PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA

Rejestracja 506-270-720

lek. med. Krzysztof Kawecki
dni przyjęć: czwartek

lek. med. Marian Krzyżanowski
dni przyjęć: środa

lek. med. Paweł Sieradzki
dni przyjęć: środa

lek. med. Piotr Tokarczyk
dni przyjęć: poniedziałek, wtorek

dr n. med. Tomasz Zając
dni przyjęć: piątek

lek. med Bartosz Jargieło
dni przyjęć: poniedziałek

lek. med. Aleksandra Bednarek-Skowrońska
dni przyjęć: piątek

lek. med. Marta Matysik
dni przyjęć: poniedziałek

Lek. med. Beata Budka
dni przyjęć: wtorek

Lek. med. Katarzyna Kozubska
dni przyjęć: poniedziałek, piątek

Lek. med. Daniel Rogowicz
dni przyjęć: czwartek

Lek. med. Grzegorz Kapczyński
dni przyjęć: poniedziałek, środa, piątek

Lek. med. Magdalena Wilgat-Szecówka
dni przyjęć: poniedziałek, środa, piątek


Zakres wykonywanych świadczeń
Nieinwazyjna diagnostyka chorób serca: diagnostyka i leczenie choroby niedokrwiennej serca, nadciśnienia tętniczego, zaburzeń rytmu serca, wad zastawkowych i innych schorzeń układu krążenia. Konsultacje kardiologiczne przed planowanymi zabiegami chirurgicznymi.
Diagnostyka chorób serca

Echokardiografia
Polega na ocenie struktur serca specjalnym aparatem ultrasonograficznym z możliwością wykonywania pomiarów ruchomych struktur serca oraz przepływu krwi przez serce i naczynia . Badanie echokardiograficzne jest wykonywane w celu oceny budowy i pracy zastawek serca naturalnych lub sztucznych, pomiaru wielkości i pracy komór serca, grubości jego ścian oraz diagnostyki wad serca. Pozwala również zdiagnozować obecność płynu w worku osierdziowym (worku otaczającym serce) lub skrzeplin w jamach serca.
Kardiologia - Diagnostyka chorób serca

Próba wysiłkowa EKG
Badanie wysiłkowe jest wykonywane najczęściej na ruchomej bieżni ( czasem na stacjonarnym rowerze treningowym). Próba wysiłkowa rozpoczyna się od spokojnego marszu na bieżni, która stopniowo przyspiesza, i podnosi się aż do biegu pod zmiennym kątem nachylenia. Pomiar ciśnienia tętniczego jest powtarzany kilkakrotnie w ciągu trwania testu. Jeżeli w czasie wysiłku wystąpią jakiekolwiek niepokojące objawy (ból w klatce piersiowej czy zawroty głowy) należy zgłosić to lekarzowi lub pielęgniarce. Test jest kontynuowany aż do osiągnięcia docelowego tętna (wartość zależna od wieku)
Kardiologia EKG

Badanie EKG metodą Holtera
24- godzinne monitorowanie rytmu serca, badanie holterowskie - nazwa badania pochodzi od nazwiska twórcy) - to całodobowy zapis EKG przy użyciu specjalnego urządzenia rejestrującego. Badanie jest modyfikacją zwykłego, spoczynkowego badania EKG. Różnica polega na tym, że badanie metodą Holtera trwa przez zazwyczaj całą dobę ( czasem dłużej) . Podczas zakładania urządzenia do klatki piersiowej przyklejane są specjalne jednorazowe elektrody. Zapis EKG w sposób ciągły rejestrowany jest na nośniku danych.
Badanie EKG metodą Holtera

Holter ciśnieniowy ABPM
24 godzinne monitorowanie ciśnienia tętniczego (ABPM) - jest badaniem pozwalającym na wybór optymalnej terapii nadciśnienia tętniczego i prawidłowej pory podawania leków. Badanie ABPM polega na założeniu pacjentowi zestawu do całodobowej rejestracji ciśnienia tętniczego. Zestaw składa się z rejestratora i mankietu. Rejestrator steruje pompowaniem mankietu i rejestruje wyniki pomiarów. Czas rejestracji to 24 godziny. W tym czasie urządzenie dokonuje około 70 pomiarów ciśnienia. Zazwyczaj pomiary dokonywane są co 15 minut w ciągu dnia i co pół godziny w nocy.
Holter ciśnieniowy ABPM

Gdzie nas znaleźć?

Adresy placówek SANITAS

Szukasz specjalisty? Zadzwoń

506-270-720

Masz pytania? Napisz

rejestracja@sanitas.pl